Preklady

Potrebujete predložiť úradný dokument, lekársku správu, diplom či firemné dokumenty v inom jazyku v akom boli vydané? Neváhajte sa obrátiť na nás. Každodenne pre našich klientov zabezpečujeme preklady vo všetkých jazykových kombináciách v bežných, ako i expresných termínoch. Vyhotovený preklad je možné vyzdvihnúť si osobne počas otváracích hodín v našej kancelárií, doručiť elektronicky e-mailom, poštou či kuriérom kdekoľvek sa nachádzate. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Úradný preklad (súdny)

Najmä v komunikácií so štátnymi úradmi, inštitúciami, rôznymi organizáciami či pri cestovaní do zahraničia sa väčšinou vyžaduje, aby bol dokument preložený úradne. Termín úradný preklad je často zamieňaný aj s termínom súdny či oficiálny preklad. Oba termíny znamenajú to isté. Úradné preklady sú teda vykonávané prekladateľom, ktorý je zapísaný v zozname znalcov, tlmočníkov a prekladateľov vedenom Ministerstvom. K vyhotoveniu úradného prekladu je väčšinou potrebné doručiť originál, či notársky overenú kópiu prekladaného dokumentu. Pôvodný dokument je potom zviazaný s prekladom a opatrený potrebnými náležitosťami, ako je okrúhla pečať či doložka. Takýto dokument je riadne registrovaným dokumentom, ktorý možno použiť v krajine určenia, alebo ho možno (v prípade potreby) následne vyššie overiť.

Medzi najčastejšie úradne prekladané dokumenty patrí rodný list, občiansky a vodičský preukaz, osvedčenie o evidencii, výpis z registra trestov, výpis z obchodného registra, diplom, sobášny list , súdne rozhodnutie a podobne.

Odborný preklad

Preklad dokumentu obsahujúceho špecifickú terminológiu, pojmy, či definície vám radi zabezpečíme odborníkom v danej oblasti. S dôverou nám môžete zveriť dokumenty právneho, technického, medicínskeho charakteru a pod.

Krížový preklad

Znamená preklad z jedného cudzieho do iného cudzieho jazyka. Naša spoločnosť zabezpečuje bežné, ako i úradné krížové preklady v jazykových kombináciách podľa vašich požiadaviek.

Umelecký preklad

Vieme vám sprostredkovať preklad poézie, prózy, drámy či iných sakrálnych textov podľa vašich požiadaviek.

Newsletter

Chcete byť informovaný?
Zaregistrujte sa na odber noviniek

Kontaktujte nás

TLMOCNIK Translations s.r.o.
Seberního 9, 82103, Bratislava

Orange: +421 905 310 564
T-Mobile: +421 911 310 566
O2: +421 949 344 993
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.