Certifikované prekladateľské služby na ktoré sa vždy môžete spoľahnúť

Certifikované prekladateľské služby na ktoré sa vždy môžete spoľahnúť

Hľadáte overené certifikované prekladateľské služby? Potom ste na správnom mieste. TLMOCNIK Translations je profesionálna prekladateľská spoločnosť, ktorá vám pomôže dosiahnuť vaše ciele!

Rozdiel medzi overenými a neoverenými prekladmi

Overené preklady vyžaduje množstvo inštitúcií, ako sú vládne agentúry, nemocnice a univerzity. Tieto preklady sú zvyčajne právne dokumenty, ako sú rodné listy a sobášne listy.

Neoverené preklady sa používajú na osobné použitie, ako sú listy od priateľov alebo rodinných príslušníkov, ktorí sa s vami chcú podeliť o novinky z domova.

Overené preklady

Overené preklady vyžadujú niektoré organizácie, ktoré vyžadujú úradné dokumenty v jazyku svojej krajiny. Medzi tieto dokumenty patria rodné listy, sobášne listy a rozhodnutia o rozvode. Dokument musí byť preložený do angličtiny a podpísaný súdnym prekladateľom povereným ministerstvom zahraničných vecí.

Neoverené preklady

Neoverené preklady sa používajú vtedy, keď nie je potrebné úradné uznanie. Ak napríklad potrebujete preklad akademickej práce alebo listu od svojho najlepšieho priateľa, nie je potrebné, aby preklad overila žiadna oficiálna organizácia, pretože je určený len na osobné použitie.

Certifikované prekladateľské služby

Certifikované prekladateľské služby sú najlepším spôsobom, ako zabezpečiť, aby boli vaše dokumenty preložené správne a s úradnou pečiatkou schválenia.

Overené prekladateľské služby poskytujú preklady overené verejným notárom alebo inou oficiálnou agentúrou. Je to potrebné, pretože mnohé dokumenty si vyžadujú používanie špeciálnej terminológie, ktorej správne porozumejú len osoby so špecifickými znalosťami predmetu.

Štátne inšitúcie vyžadujú, aby všetky dokumenty, ktoré im boli predložené, boli preložené certifikovanými prekladateľmi. Je to preto, lebo chcú zabezpečiť, aby ich zamestnanci presne rozumeli tomu, čo sa hovorí v cudzích jazykoch, aby sa pri riešení medzinárodných problémov nedopustili chýb.

Niektoré príklady dokumentov, ktoré vyžadujú overené prekladateľské služby:

Pasy, víza a rodné listy
Súdne príkazy
Diplomy
Rozvodové rozhodnutia
Rodné listy

Typy certifikovaných prekladateľských spoločností
Tieto spoločnosti zvyčajne pracujú ako nezávislí dodávatelia alebo môžu byť súčasťou väčších spoločností alebo organizácií.

Certifikované prekladateľské spoločnosti sa môžu špecializovať na určitú oblasť, ako sú právne alebo lekárske preklady. Môžu tiež ponúknuť širokú škálu jazykových služieb vrátane tlmočenia a lokalizácie.

V súčasnosti je k dispozícii mnoho typov certifikovaných prekladateľských spoločností. Niektoré z nich zahŕňajú:

Právna prekladateľská spoločnosť – Právna prekladateľská spoločnosť poskytuje overené preklady právnych dokumentov a súdnych konaní. Tieto dokumenty zahŕňajú rodné listy, sobášne listy, rozhodnutia o rozvode a závety. Právni prekladatelia musia poznať terminológiu používanú v právnom systéme každej krajiny, aby mohli presne preložiť slová do príslušného jazyka pre každý typ dokumentu.

Spoločnosť pre lekárske preklady – spoločnosť zaoberajúca sa lekárskym prekladom, ktorá sa špecializuje na preklad lekárskych dokumentov, ako sú záznamy o pacientoch a výsledky klinických skúšok, do iných jazykov, ktoré môžu používať lekári na celom svete, ktorí nemusia ovládať angličtinu ako svoj prvý jazyk. Lekárski prekladatelia musia mať rozsiahle znalosti lekárskych výrazov, aby ich mohli presne preložiť do iného jazyka bez toho, aby spôsobili zmätok medzi pacientmi alebo lekármi, ktorí dostanú tieto preklady z inej krajiny, v ktorej sa anglicky nehovorí dostatočne plynule.

Obchodné prekladateľské spoločnosti – firmy často čelia situáciám, keď musia komunikovať so zámorskými partnermi alebo klientmi vo svojom vlastnom jazyku, aby počas rokovaní alebo transakcií nedošlo k nedorozumeniu. Certifikovaní prekladatelia dokážu preložiť tieto dokumenty do jazyka, ktorý si zvolili obe zúčastnené strany, aby bolo všetko jasne pochopené bez toho, aby medzi nimi došlo k nejakým chybám alebo nedorozumeniam.

Ak sa rozhodnete, že potrebujete preložiť svoje dokumenty, robíte už veľký krok smerom k podnikaniu na globálnej úrovni. Najlepšou cestou bude najať si uznávanú overenú prekladateľskú spoločnosť s profesionálnymi prekladateľmi. Kontaktujte nás a pomôžeme Vám zabezpečiť to, aby vaše medzinárodné obchodné aktivity boli úspešné a ziskové.

Newsletter

Chcete byť informovaný?
Zaregistrujte sa na odber noviniek

Kontaktujte nás

TLMOCNIK Translations s.r.o.
Seberního 9, 82103, Bratislava

Orange: +421 905 310 564
T-Mobile: +421 911 310 566
O2: +421 949 344 993
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.