Akreditované prekladateľské služby

Akreditované prekladateľské služby

Ak predávate alebo podnikáte v zahraničí, možno zistíte, že potrebujete prekladateľa. Ak potrebujete preložiť dôležité dokumenty, mali by ste využiť akreditované prekladateľské služby. Tento článok vysvetľuje, čo sú akreditované prekladateľské služby, prečo ich potrebujete a ako ich nájsť.

Čo rozumieme pod pojmom akreditované prekladateľské služby?

Akreditovaní poskytovatelia prekladateľských služieb majú oficiálne uznanie. Profesionálni prekladatelia sa zvyčajne špecializujú na obmedzený rozsah tém. Tie by mohli zahŕňať oblasti ako právny, lekársky, literárny alebo marketingový preklad. Táto odbornosť znamená, že vytvárajú lepšie preklady. Budú vám tiež vedieť poradiť o kultúrnych a jazykových aspektoch a poskytnúť rýchle a spoľahlivé služby.

 

Prečo používať akreditovaného prekladateľa? Nemôžete to jednoducho preložiť cez Google?

Naozaj potrebujete akreditované prekladateľské služby na preklad? Nemôžete jednoducho použiť Google Translate? Ak potrebujete poznať význam niekoľkých slov, Google Translate vám dá nápad. Ale nefunguje to dobre so slovami s viac ako jedným významom. Nemôže robiť nuansy alebo používať kontext.

Počítač nevie čítať medzi riadkami. Nevedia interpretovať nuansy. Dokonca aj správny doslovný preklad nemusí byť to, čo potrebujete. Profesionálny, akreditovaný prekladateľ si bude vedomý týchto pascí a bude vedieť, ako sa im vyhnúť. Prekladatelia prekladajú pojmy a myšlienky, ako aj slová. Počítače to nedokážu.

Profesionálni prekladatelia investujú do svojho podnikania. To znamená, že profesionálny prekladateľ je investíciou do vášho podnikania.

OK, nie Google Translate. Ale čo môj dvojjazyčný priateľ?

Poznáte niekoho, kto hovorí týmto jazykom. Určite dokážu preložiť váš dokument, ak rozumejú slovám v oboch jazykoch? Prečo potrebujete profesionála?

Pretože nestačí hovoriť jazykom. Aj keď ste bilingválny. Profesionálny prekladateľ dokáže viac než len komunikovať v dvoch jazykoch. Profesionálny prekladateľ študoval prekladateľské umenie, ako aj gramatiku a interpunkciu ich jazykov. Sú to profesionálni spisovatelia a lingvisti. To je to, čo robia, deň čo deň.

Akýkoľvek text, v ktorom je dôležité pochopiť viac ako podstatu, je náchylný na nesprávnu interpretáciu. Nápad vám môže poskytnúť Google Translate, alebo amatérsky prekladateľ. Upadnú však do jazykových pascí a veci nepochopia. Akreditovaný prekladateľ má prsty v každom jazyku a kultúre. Sú si vedomí tých jazykových pascí. A navigujú cez ne vašu značku. Výsledkom je, že predávate.

Čo získate od akreditovaných prekladateľských služieb?

Aké sú výhody pre vašu firmu, ak si najmete akreditovaného prekladateľa?

 

Profesionalita

Profesionálni prekladatelia investujú do svojho podnikania. To znamená, že profesionálny prekladateľ je investíciou do vášho podnikania. Akreditované prekladateľské služby zahŕňajú zabezpečenie konzistentnej terminológie pomocou najnovších technológií.

Okrem toho, že majú správne nástroje pre danú prácu, neustále sa profesionálne rozvíjajú. Profesionálni prekladatelia sa zúčastňujú konferencií a spájajú sa s inými prekladateľmi. Držia krok s najnovším vývojom vo svojej špecializácii. To všetko znamená ponúkanie akreditovaných prekladateľských služieb.

Používanie akreditovaných prekladateľských služieb znamená, že viete, čo kupujete. Je to záruka úrovne služieb.

 

Akreditované prekladateľské služby znamenajú agilnosť

Profesionálny prekladateľ je rýchly a presný. Keďže prekladajú každý deň, vedia vám spoľahlivo odhadnúť, ako dlho bude práca trvať. Majú vybavenie, softvér, zručnosti a skúsenosti na to, aby urobili dobrú prácu rýchlo. Používajú prekladové pamäte, slovníky a najnovšie technológie. Vďaka tomu sú konzistentné a znamená to, že fungujú oveľa rýchlejšie ako niekto, kto to nerobíprenasledovať na živobytie.

Používanie akreditovaných prekladateľských služieb znamená, že viete, čo kupujete. Je to záruka úrovne služieb. Profesionálny prekladateľ sa živí prekladom. Profesionálni prekladatelia majú prekladateľskú kvalifikáciu a sú členmi profesijných orgánov. To ukazuje, že majú požadované znalosti a zručnosti. Je to dôkaz ich profesionality. Členstvo v týchto profesijných orgánoch tiež znamená, že sú viazaní etickými povinnosťami. Čo to pre Vás znamená? Znamená to, že viete, že s vašimi dokumentmi sa bude zaobchádzať profesionálne a dôverne.

Pokiaľ máte akékoľvek otázky ohľadne prekladateľských služieb, neváhajte nás kontaktovať, radi zodpovieme Vaše otázky.

 

Newsletter

Chcete byť informovaný?
Zaregistrujte sa na odber noviniek

Kontaktujte nás

TLMOCNIK Translations s.r.o.
Seberního 9, 82103, Bratislava

Orange: +421 905 310 564
T-Mobile: +421 911 310 566
O2: +421 949 344 993
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.